Jak wyczyścić obiektyw aparatu fotograficznego ?

fotografObecnie fotografia jest pasją bardzo wielu osób. Z tego powodu coraz częściej decydujemy się na zakup drogiego sprzętu. Jednak należy pamiętać, iż są to produkty bardzo delikatne i jeżeli podczas sesji fotograficznej uległy zabrudzeniu, powinniśmy starannie je wyczyścić. Jednak jak to zrobić?

Problemem, który dotyka wielu fotografów podczas różnego rodzaju sesji jest zabrudzenie obiektywu. Jest to bardzo delikatna część całego układu, jaki znajduje się w naszym aparacie. Soczewka zbudowana ze szkła bardzo łatwo ulega zarysowaniom, a to od niej uzależniona jest jakość naszych zdjęć. Warto pamiętać, iż do jej czyszczenia powinniśmy używać specjalnych przyrządów.

Niezbędna będzie przede wszystkim gruszka, dzięki której możemy w bezpieczny sposób pozbyć się większych zanieczyszczeń, jakie znajdują się na naszym obiektywie. Podczas zakupu powinniśmy kierować się zasadą im większa tym lepsza, ponieważ większych rozmiarów produkt pozwoli nam wydmuchać powietrze z większą siłą. Warto również zaopatrzyć się w specjalny płyn do czyszczenia optyki. Przydadzą się również podczas czyszczenia specjalne ściereczki, które wykonane są z mikrofibry. Możemy je używać nasączone płynem, jak i również na sucho. Tylko takie produkty nie pozostawią na naszej soczewce niechcianych „paproszków”. Jeżeli nasz obiektyw nie jest tylko i wyłącznie brudny, ale również i zarysowany, niezbędna będzie także pasta polerska, dzięki której będziemy mogli pozbyć się drobnych zarysowań.

Obiektyw aparatu fotograficznego jest bardzo delikatną częścią całego urządzenia. To właśnie od niego uzależniona jest jakość wykonywanych przez nas zdjęć. Warto pamiętać, iż obiektyw bardzo łatwo ulega różnorodnym zabrudzeniom oraz zarysowaniom, które należy delikatnie usunąć. Doskonałe w tym przypadku będą różnego rodzaju pasty polerskie, które nie tylko pomogą nam pozbyć się niechcianych rys, ale także oczyszczą soczewkę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.