Jak zostać fotografem

W dzisiejszych czasach aparat fotograficzny posiada praktycznie każdy z nas. Popularne cyfrówki są coraz tańsze i przestały być w jakikolwiek sposób ekskluzywne, ale największą rewolucję wprowadziły telefony komórkowe. W chwili obecnej każdy z nas nosi przy sobie urządzenie, które można wykorzystać jako aparat fotograficzny. Co więcej – telefony robią coraz lepsze zdjęcia, choć z drugiej strony pamiętać trzeba, że ich jakość nigdy nie będzie nawet w połowie tak dobra, jak w przypadku sprzętu profesjonalnego. Megapiksele to bowiem nie wszystko – liczy się również obiektyw i szereg innych czynników, z których nie zdajemy sobie z reguły sprawy. Popularność aparatów sprawia jednak, że fotografem poczuć się może praktycznie każdy z nas. Czy jednak rzeczywiście wystarczy tylko telefon komórkowy i trochę dobrych chęci?

Odpowiedzieć na takie pytanie można wyłącznie przecząco. Fotografowanie to bowiem sztuka, która wymaga chociaż odrobiny talentu i wrodzonych predyspozycji. Samego rzemiosła nauczyć się może bowiem każdy, niemniej jednak, by zdjęcia miały duszę, trzeba włożyć w ich wykonywanie całe serce. Są przecież profesjonaliści, którzy zajmują się np. fotografowaniem produktów i w ich wykonaniu zwykła żywność, ubrania, gadżety, czy torebki damskie mogą nabrać dodatkowego blasku. Co natomiast powiedzieć o prawdziwych artystach wykonujących sesje zdjęciowe dla gwiazd i modelek? Sam aparat fotograficzny (choćby bardzo drogi) nie będzie wystarczający, aczkolwiek nie da się ukryć, że pomaga on w zamaskowaniu braków warsztatowych autora zdjęć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.