Pasja czy zawód

fotografBycie fotografem to zawód jak każdy inny. Przychodzimy rano do pracy przygotowujemy aparaty, obiektywy, lampy błyskowe oraz całe studio. Następnie czekamy na klientów, robimy zdjęcie i  o danej porze wracamy do domu. Czy tak może wyglądać dzień zwykły dzień fotografa? Nudny, mało ciekawy i ciągle robi to samo. Otóż może tak wyglądać, ale nie w dużej mierze wygląda inaczej.
Jeśli przypatrzymy się profesjonalistom w branży to ich dzień jest zupełni inny. Ciągle są w biegu, ponieważ jeśli są dobrzy w tym co robią to zawsze mają mnóstwo ofert i pracy. Ich dzień zazwyczaj zaczyna się bardzo wcześnie rano (może nawet wraz ze wschodem słońca) i co charakterystyczne to bardzo dużo podróżują. Najlepsi fotografowie przemieszczają się pomiędzy najodleglejszymi miejscami, aby zrobić kilkaset zdjęć, a następnie spędzić całe popołudnie na ich odpowiedniej obróbce w programie graficznym – wszystko to aby ostatecznie przesłać  zdjęcia do zadowolonego klienta. Aby osiągnąć mistrzostwo w tym co się robi, trzeba niekiedy dużo poświęcić (niestety także życie prywatne), gdyż nic nie przychodzi ot tak. Liczne wyjazdy, zarwane noce, litry wypitej kawy… . Natomiast wtedy to już nie jest nasz zawód – to jest po prosty styl życia, gdyż wszystko inne się nie liczy tylko to – nasza pasja fotografowania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.