Aparat i nauka

lumixGdy chcemy się nauczyć dobrze fotografować powinniśmy ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć – jednak należy pamiętać o kilku drobnych szczegółach. Aby nasza nauka była maksymalnie efektywna powinniśmy mieć osobę, która potrafi szybko wprowadzić nas w świat fotografii. Dzięki pomocy kogoś doświadczonego  unikniemy podstawowych błędów przy robieniu zdjęć.

Drugą istotną sprawą jest  odpowiedni dobór właściwego sprzętu fotograficznego.  Na początek przygody z fotografią nie należy od razu kupować drogich i bardzo zaawansowanych aparatów – lustrzanek. W pełni wystarczy nam aparat kompaktowy z funkcjami manualnego ustawienie większości parametrów. Bardzo dobrze sprawują się w tej kwestii aparaty Canona jak i Panasonica z serii Lumix. Jedną z możliwości szybkiej nauki jest zapisanie się na intensywny kurs czy też lepiej warsztaty fotograficzne. Wtedy np. przez 2 tygodnie będziemy nieustannie zasypywani wręcz wiedzą i wskazówkami dotyczącymi jak poprawie wykonać dobre zdjęcie. Oczywiście warsztaty takie do najtańszych nie należą, lecz uczyć się przez cały rok tego co można nauczyć się przez 2 tygodnie mówi samo za siebie. Na rynku istnieje także wiele książek poradników, które są dobrą podstawą do nauki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.