Komu podarować zdjęcia ze ślubu?

weseleNa zdjęciach z wesela jesteśmy w stanie zazwyczaj odnaleźć wszystkich lub prawie wszystkich gości. Większość z nich oczekuje od nas dostępu do tych zdjęć.

Komu powinniśmy podarować zdjęcia ze ślubu? Jak uniknąć poważnej wpadki?

Zawsze znajdą się takie pary, które każdemu z gości podarują choć jedno zdjęcie. Jest to swego rodzaju forma podziękowania za przybycie i uczestniczenie w tym ważnym dniu. Niestety, wiąże się to z kosztami, na które nie każdy może sobie pozwolić. W takich sytuacjach trzeba rozwiązać to zupełnie inaczej. Z pomocą przychodzi nam technika. W dzisiejszych czasach bez problemu można wysłać kilka zdjęć pocztą elektroniczną i dołączyć do tego jakieś miłe podziękowania. Istnieje również opcja zgrania zdjęć na płyty i podarowania ich gościom. Coraz częściej fotograf zamieszcza zdjęcia na swojej stronie, a my otrzymujemy kod dostępu do galerii, który możemy podać naszym gościom.
Pewnym osobom powinniśmy jednak podarować kilka zdjęć w tradycyjnej formie. Komu? Na pewno świadkom, rodzicom, rodzeństwu, dziadkom, chrzestnym. Jeżeli czujemy się blisko związani z kimś, również możemy zrobić mu taką niespodziankę, ale niedopuszczalna jest sytuacja, w której prawie wszyscy dostaną zdjęcia, a o kilku osobach zapomnimy. Tutaj możesz przeczytać na ten temat więcej.

Dlaczego nie otrzymaliśmy wszystkich zdjęć ze ślubu?

Fotograf wynajęty do wykonania zdjęć ślubnych podczas wesela potrafi zrobić do kilku tysięcy zdjęć. Tymczasem Para Młoda otrzymuje co najwyżej kilkaset z nich. Dzieje się tak dlatego, że fotografowie robią mnóstwo ujęć i naturalnym jest to, że niektóre z nich po prostu nie wyją, lub wyglądają źle.
Właśnie dlatego dobry profesjonalista musi umieć oszacować, ile ujęć musi wykonać w danych warunkach, aby osiągnąć określony efekt. Dlaczego nie upieracie się przy tym, że chcecie posiadać absolutnie każde zdjęcie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.