Usuwanie czerwonych oczu

Red eye removalW tym artykule zamierzam pokazać Państwu jak pozbyć się efektu czerwonych oczu ze zdjęć cyfrowych za pomocą darmowego i bardzo prostego programu Red Eye Remover Pro.

Na początek, jeżeli nie posiadamy owego programu zainstalowanego na swoim komputerze ściągamy go za pomocą tego linku: Red Eye Remover Pro.

Instalacja przebiega szybko i bezproblemowo więc zabieramy się za usuwanie ECO (Efektu Czerwonych Oczu).

Uruchamiamy program Red Eye Remover Pro i klikamy w przycisk „NEXT”.

Po przejściu do następnego okna, wybieramy katalog w którym zapisane są nasze zdjęcia. Po wybraniu katalogu w oknie poniżej, pojawił się spis wszystkich zdjęć z danego folderu.

Następnie klikamy na zdjęcie z którego chcemy usunąć ECO, później klikamy w przycisk z pojedynczą strzałką w prawo „>”, jeżeli chcemy usunąć ECO z wszystkich zdjęć z katalogu klikamy w przycisk z podwójną strzałką „>>”. Po wybraniu zdjęć do korekcji, klikamy w przycisk „NEXT”.

Po przejściu na następną stronę kliamy w przycisk „FIND” lub „FIND MORE”. Program zacznie przeszukiwanie zdjęcia w celu odnalezienia ECO. Po zakończeniu przeszukiwania, odnalezione fragmenty zdjęcia, które program uznał, za nadające się do korekty, zaznaczone są szarą obwódką.

Jeżeli zgadzamy się z programem klikamy na przycisk „NEXT” który znajduje się obok przycisku „FIND” lub „FIND MORE” (w przypadku posiadania większej ilości zdjęć do korekcji) lub w przycisk „FINISH” w celu zakończenia edycji zdjęcia (jeżeli edytujemy tylko jedno zdjęcie). Przechodzimy do następnego okna.

W następnym oknie klikamy w przycisk „SAVE ALL” i potwierdzamy zapisanie zdjęć klikając w przycisk „YES”.

Komunikat w lewym dolnym rogu mówi o tym, że zdjęcia/zdjęcie zostały zapisane pomyślnie.

Po zakończeniu edycji zdjęcia, klikamy w przycisk „EXIT”, wychodzimy z programu i GOTOWE! Zdjęcia zostały pozbawione efektu czerwonych oczu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.