O czym pamiętać zamawiając usługi fotograficzne na ślub?

foroslubZamawianiu fotografa na ślub i wesele musi towarzyszyć ustalenie wielu kwestii. To pozwoli na uniknięcie ewentualnych nieporozumień, które mogą być bardzo przykre dla obu stron. O czym wobec tego warto pamiętać, zanim podpiszemy umowę z fotografem ślubnym?

Jedną z najistotniejszych kwestii jest to, jak długo fotograf będzie pracował na naszym weselu. Ilość godzin powinna być ustalona odgórnie, gdyż tylko dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić sobie wystarczającą ilość fotografii w tym ważnym dla nas dniu. Większość fotografów ślubnych proponuje młodej parze wykonanie kilkuset lub kilku tysięcy fotografii na przykład do północy.

Następnie te wszystkie zdjęcia są przeglądane i niektóre pod czujnym okiem fotografa przechodzą retusz. Chociaż większość młodych par obecnie chętnie przystaje na cyfrowy zapis zdjęć, wielu fotografów oferuje także wykonanie albumów pamiątkowych, które możemy wręczyć najważniejszym członkom rodziny jako pamiątka po tej ważnej, rodzinnej uroczystości. Takie rozwiązanie jest jednak sporo droższe i sporo par woli na własną rękę wywoływać zdjęcia ślubne w późniejszym terminie.

Jak podaje www.foto-kurier.com.pl, ustalenia wymaga również to, czy życzymy sobie jakiejś nietypowej sesji ślubnej i kiedy ewentualnie miałaby się ona odbyć.

Idealny fotograf ślubny

Znalezienie idealnego fotografa ślubnego, który spełni wszystkie nasze oczekiwania może być bardzo trudne. Co prawda, istnieje na rynku naprawdę wiele możliwości wśród ofert kierowanych do nas zarówno przez profesjonalistów, jak i przez amatorów czy osoby dopiero zaczynające działalność w tej branży, jednak często i tak podjęcie tej decyzji okazuje się dość skomplikowane. Zależnie od naszych oczekiwań znalezienie odpowiedniego fotografa może być prostsze lub trudniejsze. Jeśli w grę wchodzą usługi dodatkowe takie, jak teledysk ślubny czy fotobudka lub też sesja w nietypowym plenerze (na przykład podczas podróży za granicę), ilość osób chętnych na zrealizowanie takiego zlecenia znacznie się zawęża.

Z drugiej jednak strony, wielu fotografów lubi wysoko postawioną poprzeczkę, szczególnie dlatego, że bardzo często takie nietypowe zlecenia mogą podnieść ich renomę. Wstawienie na swoją stronę internetową sesji ślubnej na przykład z tropikalnych wysp sprawia, że takim fotografem zaczynają interesować się zupełnie nowi klienci, również o wysokich wymaganiach. Trzeba jednak pamiętać, że wraz z naszymi oczekiwaniami co do pracy fotografa rośnie również koszt tego rodzaju usług, który i tak jest już dość wysoki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.