Krajobrazy Malibu

malibuOglądając fotografie zrobione Malibu z pewnością bardzo szybko ulegniemy niesamowitemu urokowi tego miejsca. Wystarczy tylko popatrzeć na horyzont, gdzie nieskazitelny lazur nieba zlewa się z błękitem tafli oceanu. Różne odcienie błękitu zdecydowanie dominują w krajobrazie, jaki nas otacza. Niemniej jednak warto również zwrócić uwagę na inne barwy takie jak chociażby zieleń strzelających w górę palm.

To właśnie te rośliny sprawiają, iż rozglądając się dookoła możemy poczuć niesamowity klimat egzotycznej wyspy. Sama plaża również może być bardzo intrygująca zwłaszcza w czasie zachodu czy wschodu słońca, kiedy to wszystko dokoła malowane jest na złoto, czerwona i pomarańczowe, kiedy przez chwilę siedzimy czy stąpmy po czerwonym piasku. Jeśli marzy nam się podziwianie krajobrazu z dala od gwaru tłumów, jakie gromadzą się na plaży w ciągu dnia, zdecydowanie powinniśmy wybrać się na plażę wczesnym świtem. Spacer po zimnym jeszcze piasku, kiedy temperatura nie sięgnęła jeszcze zenitu z pewnością będzie niesamowitym przeżyciem, które na długie lata zapadnie w naszej pamięci.

Dlaczego warto odwiedzić Malibu?

Jest wiele powodów, dla których Malibu powinno stać się celem jednej z naszych wycieczek. Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, iż jest to miejsce niezwykle inspirujące, które pozwala nam oderwać się od szarości zwykłego miasta. W końcu Malibu to miejsce, w którym rozciągają się piaszczyste, piękne plaże, na których można rozłożyć ręcznik lub też leżak i oddać się słodkiemu lenistwu. Z pewnością można odpocząć tu również na molo, ciągnącym się wzdłuż morskich fali. Poza tym należy również zwrócić uwagę na krajobrazy, które zapierają dech w piersiach, można na ich tle zrobić sobie niezapomniane zdjęcia z podróży, którymi potem będziemy mogli chwalić się przed znajomymi. Poza tym wizyta w Malibu to również doskonała okazja do spotkania gwiazd, słynnych na całym świecie. Warto bowiem wiedzieć, iż w Maliu odpoczywają takie sławy jak chociażby Pamela Anderson czy Paris Hilton, nie powinniśmy zdziwić się również, kiedy na jednym z kortów tenisowych ujrzymy Kate Hudson czy też Owena Wilsona.

Wady Malibu

Malibu to miasto, które wielu z nas kojarzy się ze splendorem, niemniej jest to również miejsce, które ma swoje wady. Do pierwszej z nich z pewnością należy zaliczyć bardzo dużą częstotliwość występowania pożarów w tym rejonie. Nierzadko zdarza się, iż ogień pochłania znaczną część dorobku ludzkiego, zamieniając w gruzy wszystko to, co mamy w życiu. Wprawdzie rząd miasta i regionu prowadzi różne akcje prewencyjne, niemniej jednak jak powszechnie wiadomo żywioł ciężko jest powstrzymać. Poza tym dla osób, które nie lubią ciągłych upałów z pewnością dość dużą wadą będzie gorący klimat tego miejsca. Kiedy przyjeżdżamy tu na chwilę nie jest wprawdzie to zbyt uciążliwe. Niemniej jednak mieszkanie w tym miejscu na dłuższą metę może być dość niewygodne dla osób nie przepadających za takim klimatem. Poza tym miasto może być od czasu do czasu nawiedzane nie tylko przez pożary, ale również przez burze morskie, jeśli ktoś chce mieć zatem poczucie bezpieczeństwa może okazać się, że w Malibu będzie o niego trudno. Niemniej jednak wiele osób mimo tego kocha to miejsca i nie chciałoby mieszkać nigdzie indziej.

Zalety Malibu

Malibu to miejsce, które ma wiele zalet, które są w stanie docenić nie tylko przeciętni ludzie, ale również gwiazdy. Wiele mówi się o tym, iż jest to raj na ziemi. Miejsce w którym można znaleźć upragniony wypoczynek. Miejsce do którego bardzo chętnie przenieślibyśmy się na stałe, gdyby tylko była taka możliwość. Poza tym warto wspomnieć o tym, iż Malibu kusi turystów pięknymi obszarami nad morskimi, a właściwie plażami położonymi nad samym oceanem. Są tu zatem doskonałe warunki nie tylko do plażowania, ale również, a może przede wszystkim do surfowania i uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Osoby, które Malibu urzekło twierdzą również, iż do tego miasta przyciąga ich luksus, nie da się bowiem zaprzeczyć, iż jest to miejsce, w którym odpoczywać będą mogli głównie najbogatsi, niemniej jednak w mniejszych ośrodkach znajdzie się również tańsze miejsce dla przeciętnego obywatela. Miasto to fascynuje również niesamowitymi krajobrazami, które przypominają swym wyglądem najppiękniejsze rajskie wyspy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.