Prosta i skuteczna technika motywacyjna

StareUtrzymanie motywacji może być trudne, zapewne większość osób zdaje sobie z tego sprawę. Powtarzałem to nie raz i będę to powtarzał nadal, wiem jak ciężko jest utrzymać przy sobie motywację, ale jest ona po prostu kluczowym składnikiem, jeśli chcemy skutecznie realizować własne cele. W związku z tym chciałbym dziś przedstawić wszystkim prostą technikę zwiększania motywacji.

Masz cele, prawda? Jeśli nie, to powinien być Twój pierwszy i najważniejszy cel. Cele są wszystkim, bez nich masz minimalną lub w ogóle nie masz motywacji. W pewnym sensie cele są motywacją. Gdy masz przed sobą jasny i konkretny cel, będziesz miał motywację potrzebną, by zacząć działać.

O ile sam start wymaga jedynie pewnego poziomu motywacji, to utrzymanie umysłu skupionego na konkretnym celu wymaga od nas zazwyczaj  dużej porcji determinacji i wytrwałości. Właśnie w tym momencie prawdziwa motywacja wchodzi do gry. Jeśli nie będziesz umiał utrzymać wysokiego poziomu motywacji przez wydłużony okres czasu, Twoje szanse na osiągnięcie celu nie będą zbyt wysokie.

Jednym z najprostszych sposobów na pokonanie tego problemu jest zapisanie swoich celów na papierze i noszenie ich ciągle przy sobie. Kluczem w tym przypadku jest poświęcanie swoim pragnieniom stałej uwagi, a czytanie własnych celów w ciągu dnia pomoże nam utrzymać je w centrum naszej uwagi. Czasem do spełnienia pragnień potrzeba jest pożyczka, choćby chwilówka, ale to już inny temat.

Chciałbym dodać jako wskazówkę, że warto zapisywać cele w czasie teraźniejszym, tak jakbyśmy je już osiągnęli. To powinno dać silnie motywujący efekt. Dodatkowo może pomóc odbić się Twojemu pragnieniu podświadomości, co jest bardzo potężnym i pożądanym zjawiskiem.

Kolejnym dobrym sposobem jest otaczanie się rzeczami, które przypominają nam o naszych marzeniach. Wytnij motywujące obrazki z czasopism, zawieś na ścianie zdjęcia osób, które Cię inspirują, zrób sobie z tego wszystkiego taki mały motywacyjny ołtarzyk, przedstawiający wymarzone przez Ciebie rzeczy.

Korzystając z tych prostych wskazówek nigdy nie stracisz z oczu swoich pragnień i będziesz otrzymywał stały dopływ motywacji potrzebnej do ich osiągnięcia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.