Fotografia a współczesna telefonia

smartWspółczesne telefony to w porównaniu do aparatów telefonicznych sprzed dwudziestu lat prawdziwe multimedialne maszyny.
Wiele funkcji, które udostępniają, dwadzieścia lat temu nie śniły się nawet producentom komputerów i oprogramowania, a także producentom innych akcesoriów elektronicznych.

Dynamiczny rozwój technologiczny zrobił jednak swoje i dziś możemy cieszyć się urządzeniami, które dawniej były domeną przede wszystkim opowiadań i książek z gatunku science-fiction.

Dzisiejsze telefony są zatem przede wszystkim przenośne. Miniaturowe urządzenia możemy zabierać ze sobą wszędzie, nawet na wycieczkę w góry czy nosić przy sobie podczas uprawiania sportu. Dzięki temu możemy na przykład zadzwonić na mieście do osoby, z którą się umówiliśmy, aby poczekała na nas jeszcze piętnaście minut, lub wezwać pomoc, jeśli zagubimy się na górskim szlaku i nie jesteśmy w stanie odnaleźć drogi powrotnej, lub stanie nam się krzywda. Drugą ich oczywistą zaletą jest możliwość wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych, czyli tak zwanych SMSów. Początkowo ich długość była ograniczona do 160 znaków, obecnie zaś nie tylko są one nieograniczonej długości, ale też można do nich dołączać wszelkiego rodzaju zdjęcia, a nawet filmy – tego rodzaju wiadomości nazywamy MMSami.

To oczywiście jedynie najbardziej podstawowe funkcje współczesnych telefonów komórkowych. Oprócz tradycyjnego oprogramowania, takiego jak książka telefoniczna, odtwarzacz różnego rodzaju dzwonków telefonicznych, budzik i kalendarz, telefony komórkowe umożliwiają obecnie wiele innych czynności. Moda również weszła do branży telefonicznej. Najpopularniejsze modele mussi odznaczać swoiste piękno. Najprostsze z nich do odtwarzanie muzyki i filmów w różnych formatach, a obecnie także dokumentów w formatach MS Office czy PDF, niektóre zaś spośród telefonów umożliwiają również ich edycję. Ponadto telefony są wyposażone w cyfrowe aparaty fotograficzne z funkcją kamery video, co umożliwia nie tylko robienie fotografii i nagrywanie filmów, ale również prowadzenie videokonferencji. Jak będą wyposażone telefony jutra? O tym przekonamy się już wkrótce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.