Fotograf mody

modaKobiety na pokazie wyglądają w tym jak porcelanowe lalki, jednak większość z ich strojów to markowe ubrania, które można dostać tylko w dobrych sklepach. Na to nakłada się mniejszą warstwę czarnego cienia. Kobiety zaczęły podkreślać swoją talię, nosiły także krótsze spódnice za kolana. Zazwyczaj większość z nas ma w swojej szafie choćby kilka tego typu ubrań ze względu na ich wygodę. Do pracy i w zwyczajne dni zakładano zazwyczaj proste suknie z niebarwionego lnu, jednak każda bogato urodzona panna posiadała także strój odpowiedni na zabawę. Ubierając się w ten sposób, można mieć pewność, że będzie się wyglądać dobrze i na czasie – stroje są uniwersalne i wypróbowane. Ówczesne sukienki dopuszczały wiele ozdób – musiały być kobiece, stosowano więc falbanki, kokardki, koronki. Preppy to też odpowiednia kolorystyka, a więc tak zwane marynarskie kolory – niebieski i biały oraz granatowy. Dlatego ludzie ubierający się w ten sposób spotykają się zazwyczaj z drwiną, co jeszcze bardziej wzmaga ich poczucie odrębności. To też ubrania bardzo typowe, czasem wręcz zwykłe, a więc koszulki polo, T-shirty, swetry i kamizelki z obowiązkowym serkiem, obecność guzików. Oryginalna moda tych ostatnich wynikała raczej z zaniedbania niż potrzeby pokazania oryginalnej garderoby.

Marki

Wiele marek promuje tego typu odzież, są to między innymi Converse i La Coste. W modzie była naturalna figura, dlatego podkreślano talię, stosowano paski, stroje były obcisłe lub luźne – w końcu stawiano na wygodę. Jedną z odmian tego stylu jest strój erotyczny. Jednak interesują się moda damska nowymi trendami z nadzieją, że moda damska i oni kiedyś będą mogli moda damska sobie to kupić. Wbrew pozorom wielu projektantów mody zajmuje się tym tematem, a ubrania, choć proste, odznaczają się nie tylko szykownością i oryginalnością czy wygodą, ale również wysoką ceną. O stylu gotyckim napisano już naprawdę wiele. Również makijaż powinien być wyrazisty – zwłaszcza oczy obwiedzione czarną kredką. Ubranie moda męska miało kilka warstw, dlatego zazwyczaj moda męska przy odziewaniu się pomagały im moda męska adeptki. Jak na marynarski ubiór przystało, nie może też zabraknąć pasków. Na to nakłada się mniejszą warstwę czarnego cienia. Kobiety zaczęły podkreślać swoją talię, nosiły także krótsze spódnice za kolana.

Równie popularnym materiałem jest kaszmir, choć jest nieco droższy. Jest opcja pośrednia między krótką spódniczką pokazująca całe nogi a długą, zakrywającą je całkowicie. Będą potrafiły wydobyć z nich wszystko, co najlepsze.

W przypadku mini nieodzowne staną się szpilki lub buty na jakimkolwiek obcasie. Wszystko to markowa odzież sprawia, że ze zwyczajnego koloru markowa odzież róż przemienił się on w markowa odzież bardzo mocno osadzony w kulturze symbol – pewnej bezmyślności i celowej głupoty. Wyglądają z pewnością pięknie, jednak brakuje im jednego – warstwy spodniej, która chroniłaby przed mrozem.

Zainteresowanie podobnym strojem często wywołują znane gwiazdy muzyki i filmu, które chcą się wydać oryginalne i pokazać się z nowej, nieznanej dotąd strony. Ale zdarzają się także na ciele – w sutkach, pępku, pod skórą na rekach, a nawet w pobliżu narządów płciowych.

Coraz częściej mówi się również o wprowadzeniu progu wagowego w zawodzie modelki, by zbyt chude kobiety nie mogły wychodzić na wybieg. Podkolanówki mogą mieć różne kolory.

Czasem kobiety przybierały tak skrajnie dziwne nakrycia, jak kapelusze stylizowane na na statki czy wazy z owocami. Wisława Szymborska słusznie zauważyła, że słowo „dekolt” pochodzi od „decollo”, co oznacza „ścinam szyję”.

Niestety, wszystko to odeszło dziś w niepamięć, tak jak i sam zawód. To nie tylko wybieranie ubrań w galeriach handlowych, ale również dojazd do sklepu i powrót, przymierzanie i odpoczywanie.

Kapelusz miał też zaletę – chronił twarz przed słońcem i deszczem. Chcą one w ten sposób przestrzec ewentualne kandydatki na swoje następczynie, by nie dały się zwieść pozorom przy oglądaniu pokazów mody.

Jednak dziewczyny na wybiegu nie mają wcale tak łatwego życia, jak mogłoby się wydawać. Są to dobre firmy; odzież jest nie tylko oryginalna, ale też w miarę tania. Wiele osób lubi ubierać się w paski lub kratę.

Mimo to te, którym się udało, stają się wzorem dla następnych; w ten sposób tworzy się nigdy niekończący się cykl zachowań. Nikt z nas, ludzi zapracowanych bądź uczących się, nie ma czasu na chodzenie po sklepach. Odzież została przeznaczona dla mieszkańców krajów, w których zima przebiega łagodnie, a zero stopni wydaje się karą za grzechy.

Najlepiej zamiast upodabniania się do gwiazd filmowych polubić się takim, jakim się jest.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.