Fotografowanie z wysokiej perspektywy

fotografFotografowanie uważane jest przez większość osób za sztukę, polegającą na sprawnym ujęciu określonego obiektu. Jest to jak najbardziej prawdziwe stwierdzenie, a jeżeli chodzi o fotografowanie z perspektywy lotniczej to należy kierować się kilkoma istotnymi zasadami,ażeby zdjęcie zostało odpowiednio wykonane.
Według fachowych opinii, najważniejsze są dwie zasadnicze kwestie, a mianowicie kompozycja oraz poprawna ekspozycja.

W przypadku kompozycji należy wspomnieć o kadrowaniu zdjęcia. Kadrowanie takie powinno wyglądać w ten sposób, że zdjęcie dzielone jest na połowę. Kiedy linia horyzontu przebiega mniej więcej na 2/3 wysokości zdjęcia, to większa część kadru zawiera się w bardziej ciekawszej części widoku, który chcemy sfotografować. Przykładem może być tutaj ujęcie wypiętrzonych chmur – 2/3 zajmują chmury, a pozostałą część ziemia.
Drugim ważnym elementem umiejętnego fotografowania jest ekspozycja, która wymaga posiadania wprawy i koncepcji dotyczącej zdjęcia. Chodzi tutaj przede wszystkim o odpowiednie dostosowanie światła, żeby uwiecznione zostały wszelkie atuty fotografowanego obiektu.

Fotografowanie z góry jest bardzo ciekawym przeżyciem dla każdego kto ma możliwość fotografowania pięknych widoków w przestworzach. Jednak jak widać, tylko w połączeniu z doświadczeniem i zastosowaniem się do określonych zasad i użyciem odpowiedniego sprzętu, zdjęcia mogą wyjść odpowiednio i fascynująco.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.